śniadanie biznesowe dla całego Subregionu Zachodniego

Przy śniadaniu o biznesie, współpracy i wyzwaniach

Niemal sto osób spotkało się w wodzisławskim Hotelu Amadeus na śniadaniu biznesowym dla całego Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Wydarzenie skupiło przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji wspierających biznes.

Spotkanie otworzył Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. Chwilę później uczestnicy usłyszeli trzy wystąpienia: Radosław Knesz z Inkubator Przedsiębiorczości mówił o roli współpracy środowisk gospodarczych i samorządowych, Krzysztof Dybiec z Izby Gospodarczej prezentował zasady networkingu a Ireneusz Burek z Raciborskiej Izby Gospodarczej możliwości współczesnych rozwiązań komunikacji w biznesie.

Dlaczego warto uczestniczyć w takich spotkaniach? – Smart city, silver economy, ochrona środowiska to jedne z wielu wyzwań Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Aby sprostać tym wyzwaniom i przyszłym trendom musimy szybko nauczyć się współpracować na poziomie regionu, a nie tylko pojedynczych miast. Pierwsze śniadanie biznesowe w Subregionie Zachodnim pokazało, że jest chęć i energia do tego aby zawiązać kluczowe partnerstwa i przygotować się na nadchodzące zmiany w tej części województwa – mówi Radosław Knesz z Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Ważną częścią takich spotkań jest oczywiście networking, kiedy każdy znajduje przestrzeń, by zamienić kilka słów z potencjalnym kontrahentem. – Jak wiadomo, to, w jakim kierunku podąży Twoja kariera czy Twój biznes zależy głównie od tego, kogo znasz i kto zna Ciebie. Jesteś średnią, sumą pięciu osób, z którymi najczęściej przebywasz. Z kim przystajesz takim się stajesz. Znacie to? Jak to działa? Spotykamy się, następuje proces wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia. Dzięki sieci kontaktów pojawiają się nowe możliwości. I to jest właśnie networking. Dzisiaj na śniadaniu regionalnym rozpoczęliśmy proces uświadamiania i nauczania: jak się do niego przygotować, jak się zachować, jak być zapamiętanym – podsumował Krzysztof Dybiec, Prezes Izby Gospodarczej Wodzisław Śląski.

Koncepcję integracji gospodarczej, której jedną z odsłon było czwartkowe śniadanie, wspierają: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego; Urząd Miasta Racibórz; Urząd Miasta Rybnika; Gmina Gorzyce; Gmina Godów; Inkubatory Przedsiębiorczości w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim; Izby Gospodarcze z Raciborza, Żor i Wodzisławia Śląskiego; Cechy Rzemieślników z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Raciborza; Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Forum Firm w Radlinie. Wydarzenia objął Patronatem Honorowym Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego.

Wejściówki na czwartkowe śniadanie rozeszły się w kilkanaście godzin. Dla wielu chętnych tym razem zabrakło miejsca, ale było to zaledwie pierwsze z sześciu zaplanowanych na ten rok wydarzeń tego typu, więc okazji do rozmowy i nawiązywania biznesowych kontaktów na pewno nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

13 − ten =

Mogą cię zainteresować