Piotr Łysko

Podstawy prawne w małej firmie

Już 28 października o godzinie 9:00 rozpocznie się pierwsze szkolenie w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Zaczynamy od omówienia zostaną podstaw prawnych w małej firmie, czyli rodzajów działalności gospodarczej, umowy czy odpowiedzialność prawna. Szkolenie jest bezpłatne. Poprowadzi je adwokat Piotr Łysko.

Szkolenie zostało przygotowane z myślą o przedsiębiorcach i osobach zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej oraz studentach i absolwentach, którzy są gotowi, by urzeczywistnić swoje biznesowe plany.

Zagadnienia, które będą przedmiotem szkolenia:

  • podstawy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce;
  • omówienie podstawowych aspektów działalności gospodarczej (czym jest, relacje pomiędzy przedsiębiorcą a innymi przedsiębiorcami, pracownikami, administracją skarbową);
  • omówienie podstawowych umów handlowych, z którymi uczestnicy szkolenia będą mogli się spotkać (umowa najmu, umowa zlecenie, umowa o dzieło i inne);
  • przedstawienie aspektów związanych cash-flow na rynku (jak nie wpaść w pułapkę braku pieniędzy kiedy nasi kontrahenci nam nie płacą, jak przeprowadzić windykację polubowną i sądową, jak zabezpieczyć umowę handlową).

Chcesz wziąć udział? Zarejestruj się: Podstawy prawne w małej firmie

Szkolenie poprowadzi adwokat Piotr Łysko – ekspert w zakresie prawa handlowego i gospodarczego; komentator bieżących spraw z zakresu prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego m.in. dla Rzeczpospolitej, TVN Turbo czy TVP Katowice; założyciel i wiceprezes Stowarzyszenia „Przedsiębiorcy z Wyboru”; trener młodych przedsiębiorców, z ponad 200-godzinnym doświadczeniem w prowadzeniu wykładów dla przedsiębiorców i startupów. Prowadzący jest doktorantem prof. dr hab. Roberta Gwiazdowskiego, a doświadczenie zdobywał w uznanych warszawskich i śląskich kancelariach.

***
Szkolenie: Podstawy prawne w małej firmie
data: 28 października 2017 r. | godz.: 9:00-13:00
miejsce: Inkubator Przedsiębiorczości (ul. Kubsza 28, Wodzisław Śląski – IV piętro)

Inkubator Przedsiębiorczości jest finansowany ze środków Miasta Wodzisław Śląski. Inkubator prowadzi Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Mogą cię zainteresować